google-site-verification=5SfsZ7l8n16tVyidiKUAo3WvHFyuB1HHRbzBcc_6zb0

Batman Şehir Portalı

  • 7.4899
  • 9.0394
  • 10.1277
Valimizden Annelere Anlamlı Ziyaret
Valimizden Annelere Anlamlı Ziyaret

Valimizden Annelere Anlamlı Ziyaret

Valimizden Annelere Anlamlı Ziyaret

Valimiz Hulusi ŞAHİN ve Eşi Ebru ŞAHİN; “Anneler Günü” nedeniyle İlimizde yaşayan 101 yaşındaki Meyro Özenç ve şehit annesi Şerife Baysoy’u ziyaret ederek, anneler günü kutladı.

Valimiz ve beraberindekiler; İlimiz Gültepe Mahallesi’nde oturan 101 yaşında 12 çocuk,  50 torun sahibi Meyro Özenç’i ve 2001 yılında Diyarbakır İlinde İl Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ın koruması iken terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Selahattin Baysoy’un İlimiz Fatih Mahallesi’nde oturan annesi Şerife Baysoy’u evlerinde ziyaret ederek,  annelerin anneler günü kutladı ve kendilerine anneler günü hediyesi verdi.

Ziyaret sırasında kısa bir açıklama yapan Valimiz, “Bugün anneler günü, öncelikle biz de bugün şehit annelerimizi ziyaret ediyoruz. Kaymakamlarımız, ekiplerimiz il ve ilçedeki tüm şehit anneleri ziyaret ediyor, şehit annelerinin anneler gününü kutluyorlar.

Ayrıca İçişleri Bakanlığımızın ortak bir projesi doğrultusunda 100 yaşını geçen annelerimizi anneler günü nedeni ile ziyaret ediyoruz. 100 yaşını geçen bir annemizin ziyaretine biz de dahil olduk. Batmanımızda da 100 yaşında 52 tane annemiz var. Onlara da uzun ömürler, sağlık ve sıhhatli olmalarını diliyoruz. Şehit annelerimizin de anneler gününü kutluyor ve sağlık sıhhat ve uzun ömürler diliyoruz” diyerek, Tüm annelerin anneler günü kutladı.

Anneler günü nedeni ile Valimizin himayelerinde ilimiz merkezde kamu kurum müdürleri ve çalışanları, ilçelerimizde kaymakamlarımız,  kamu kurum yetkilileri ile İlimizde yaşayan tüm şehit anneleri ve 100 yaşını doldurmuş tüm anneler evlerinde ziyaret edilerek, annelerin anneler gününü kutladılar ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun selam ve sevgilerini annelerimize aktardılar.  

Ziyaret sırasında Valimize;  Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan KAPLAN ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Ümit ÇİÇEK eşlik etti.


 


YORUM