google-site-verification=5SfsZ7l8n16tVyidiKUAo3WvHFyuB1HHRbzBcc_6zb0

Batman Şehir Portalı

  • 7.4899
  • 9.0394
  • 10.1277
Sosyal Mesafeli İlk Cuma!
Sosyal Mesafeli İlk Cuma!

Sosyal Mesafeli İlk Cuma!

Sosyal Mesafeli İlk Cuma!

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında ara verilen Cuma namazlarına 74 gün sonra Batman’da 30 caminin bahçeleri ve parklarda kılındı. Vali Hulusi Şahin ve bazı yöneticiler, Atatürk parkında Cuma namazı kıldı.

Maskeli ve Mesafeli Namaz
Korona virüs salgınını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında yaklaşık 3 aydır toplu halde ibadete ara verilen camilerde kademeli olarak tekrar ibadete başlandı. Batman Valiliği ile Müftülüğün daha önce belirlediği bazı cami bahçeleri ile bazı parklarda tedbirlere uyularak namaz kılındı. Batman Müftüsü Turgut Erhan, Atatürk parkında önce Cuma hutbesini okudu. Vali Hulusi Şahin, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ve bazı il yöneticilerinin de aralarında bulunduğu Cuma namazına kalabalık cemaat topluluğu katıldı. Evden seccadelerini getiren vatandaşlar, maske ve sosyal mesafeye dikkat ederek namaz kıldı.

30 Mekanda Namaz Kılındı
Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, 29 Mayıs’ta İstanbul Fethinin yıl dönümünde cami kapılarının aralandığını belirtti. Müftü Erhan, şöyle devam etti: “Uzun zaman diliminden sonra Cuma namazımızı Atatürk parkında kılmış olduk. Bunun için cenabı hakka şükür ediyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın verdiği talimat ve kaideler çerçevesinde bunlara uyuyoruz. Vatandaşlarımızı kurallar konusunda bilgilendiriyoruz. Batman’da 30 mekanda ve içinde bulunduğumuz parkta Cuma namazımızı eda ettik. Hakikaten vatandaşlarımız Cuma’ya ilgi gösterdi. Kural ve kaidelere harfiyen uydu. Bu da bizi memnun etti. Bugün itibariyle inşallah namazlarımızı camilerde kılacağız. Diyanet Başkanlığımızın ikinci emrine kadar açık alanda namazlarımızı kılmaya devam edeceğiz. Öğle ve ikindi namazlarımızı da camilerimizin bahçelerinde kılacağız. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz.” (Reşat Yiğiz)

kaynak:batman çağdaş gazetesi

YORUM