google-site-verification=5SfsZ7l8n16tVyidiKUAo3WvHFyuB1HHRbzBcc_6zb0

Batman Şehir Portalı

  • 7.7837
  • 9.3241
  • 10.3655
YETER ARTIK!
YETER ARTIK!

YETER ARTIK!

YETER ARTIK! 

Binlerce hastanın tedavi için başvurduğu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin koridorlarında yoğunluktan nefes bile alınmıyor. Vatandaşlar yeni hastanenin daha da geciktirilmeden açılmasını istiyor


*Gültepe mahallesinde 6 yıldır yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yapımı sürerken, mevcut hastanedeki yoğunluk ise vatandaşları bezdirdi. Polikliniklerde saatlerce sıra bekleyen vatandaşlara ultrason için bile 20 gün sonrasına gün veriliyor. Vatandaşlar; “Yeter artık, yeni hastane açılsın” diyor.

KORİDORLAR TIKLIM TIKLIM
Sağlık yatırımlarında geride kalan Batman’da, mevcut kamu hastaneleri ihtiyaca cevap veremiyor. 50 Yıllık binada hizmet veren Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, fiziki olarak ‘SOS’ veriyor. Günler öncesinden randevunun alınabildiği ve hasta yoğunluğundan koridorlarda nefes bile alınamayan hastanede ultrason için hastalara 20-25 gün sonrasına gün veriliyor. Muayene ve diğer tetkikler için saatlerce sıra beklediklerini belirten bazı vatandaşlar: “Ne yazık ki muayene için çocuklarımız saatlerce bekliyor. Her açıdan yetersiz olan bu hastanede ultrason için bile 20-25 gün sonrasına gün veriliyor. Diğer tetkikler için de manzara aynı” diyorlar.

GÖZLER YENİ HASTANEDE
Birçok nedenden ötürü 6 yıldır yapımı devam eden yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin artık bitirilmesinin gerektiğine de dikkat çeken vatandaşlar, şöyle devam etti: “Mevcut hastanede iyi niyetle hizmet veriliyor olsa dahi vatandaşların mağduriyeti ortada. Yatan hasta bölümünde yer bile bulunamıyor. Acil bölümünde ise akşamları hasta kuyrukları oluşuyor. Batman’ın yeni hastanesinin artık açılması gerekiyor. Yetkililer yeni hastanenin Haziran’da açılacağını açıklamıştı. Umarız bu tarih de ertelenmez. Yetkilileri, bu koridorların halini ve hastaların mağduriyetini yerinde görmesini istiyoruz.”

(Barış Arslan) 

kaynak:batmançağdaş gazetesi

YORUM