google-site-verification=5SfsZ7l8n16tVyidiKUAo3WvHFyuB1HHRbzBcc_6zb0

Batman Şehir Portalı

  • 6.9285
  • 8.1619
  • 9.0320
KORONAVİRÜS
KORONAVİRÜS

KORONAVİRÜS

KORONAVİRÜS

Koronavirüs Son Dakika Haberleri ve Koronovirüs Son Durum

                        kaynak:haberler.com







Koronovirüs son dakika haberlerini ve koronovirüs son durum hakkında gelişmeleri bu sayfadan takip edin. Koronovirüs ile ilgili tüm bilgiler ve istatistikler.


Koronavirüs nedir? Koronavirüs(coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin'de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor.

Habermetre'den alınan istatistiklere göre; koronavirüs son durum, grafikler ve anlık rakamlar ile bu sayfada yer alıyor. Ayrıca, dünya genelinde rastlanan koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı ve koronavirüsten kurtarılan vaka oranını sayfada yer alan tablodan takip edebilirsiniz. Anlık rakamların yer aldığı tablodan; ülkelere göre toplam coronavirüs vaka sayısı, yeni vaka sayıları, ölü sayıları ve durumu ciddi olan hastaların oranlarını da görebilirsiniz.

ÜlkeToplam
Vaka
Yeni
Vaka
Toplam
Ölüm
Yeni
Ölüm
Toplam
İyileşen
Tedavi
Sürecinde
Durumu
Kritik
Çin80.824+113.189+1365.56612.0694.020
İtalya17.6601.2661.43914.9551.328
İran11.3645143.5297.321
Güney Kore8.086+10772+57147.30059
ispanya5.2321331934.906272
Almanya3.6758463.6219
Fransa3.66179123.570154
ABD2.329+8250+1412.23810
İsviçre1.1391141.124
Norveç9961199427
İsveç821+7118192
Hollanda80410279245
Danimarka80418032
Birleşik Krallık798111876920
Japonya738+42111859929
Diamond Princess696732536432
Avusturya602+98165951
Belçika559315552
Katar320320
Bahreyn210441661
Kanada200+21111881
Singapur2009710311
Avustralya1993261701
Malezya197321654
Yunanistan190121872
Finlandiya156+11155
İsrail154+1141503
Brezilya15111502
Çekya150+91502
Slovenya1411414
Hong Kong138+6478564
İzlanda138+4138
Portekiz11211111
Irak10192468
Kuveyt1005954
Romanya97+27901
Mısır9322764
İrlanda901896
Suudi Arabistan86185
BAE8520652
Lübnan83+631793
Hindistan83+121071
San Marino8052733
Estonya7979
Tayland75135391
Endonezya694560
Polonya682663
Filipinler648+32541
Tayvan53+312032
Vietnam49+51633
Rusya45837
Şili4343
Sırbistan41+6411
Lüksemburg38137
Peru3838
Hırvatistan37+5136
Brunei3737
Panama36+9135
Filistin3535
Arjantin342321
Arnavutluk33132
Slovakya3232
Bulgaristan31130
Gürcistan30+5301
Pakistan28226
Cezayir27+121015
Belarus27324
Ekvador26+31251
Kosta Rika26+3261
Macaristan25+6124
Güney Afrika2424
Senegal21219
Umman19910
Bosna Hersek1818
Letonya17116
Tunus16162
Kolombiya1616
Azerbeycan151311
Meksika154111
Kuzey Makedonya14113
Kıbrıs1414
Ermenistan13+513
Malta13+1112
Afganistan10+310
Macao10100
Bolivya1010
Maldivler99
Fas8+11161
Jamaika88
Kamboçya716
Litvanya7+17
Yeni Zelanda66
Sri Lanka615
Fransız Guyanası66
Kazakhstan6+26
Martinik6+36
Moldova66
Paraguay661
Dominik Cumhuriyeti55
55
Türkiye55
Küba44
Lihtenştayn44
Uruguay44
Ukrayna312
Bangladeş321
Kanal Adaları33
Faeroe Adaları33
Fransız Polinezyası33
Puerto Rico33
Monako22
Nijerya22
Aruba22
Burkina Faso22
Kamerun22
DRC22
Ghana22
Honduras22
Aziz Martin22
Venezuela22
Guyana110
Sudan110
Andorra11
Ürdün110
Nepal110
Antigua and Barbuda11
Butan11
Cayman Islands11
Fildişi Sahili11
Curaçao11
Ethiopia11
Gabon11
Cebelitarık110
Guadeloupe11
Guatemala11
Guinea11
Vatikan Şehri11
Kenya11
Mauritania11
Moğolistan11
St. Barth11
Saint Lucia11
Vincent Grenadinler11
Suriname11
Eswatini1+11
Togo11
Trinidad and Tobago11
Toplam:145.8864145.4382272.55367.8956.082












YORUM